טיפים לתחזוקת האופניים החשמליים שלך

Yisrael שימוש אופטימאלי Leave a Comment

Download Combin 2.7.4.2531 Crack With Serial Key [Latest] 2021 Free

טיפים לתחזוקת האופניים החשמליים שלך

יש כמה דברים בסיסים שכדאי לדעת על תחזוקת אופניים חשמליים, כדי לשמור על בטיחות, כדי להפוך את הנסיעה לנעימה וקלה. להלן מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על אופניכם ויחסכו לכם כסף:

 • כוונו את כבל הבלמים שלכם: המעצור צריך להתחיל את הבלימה כמעט מיד. עם הזמן הכבל משתחרר מעט ויש למתוח אותו. כבל משוחרר יגרום לכך שתפסידו זמן בבלימה ולכך שהבלימה שלכם תהיה חלשה יותר. אפשר למתוח את הכבל על ידי בורג מיוחד בכידון, ולמתיחה רצינית יותר יש צורך במפתח אלן. וודאו את מצב הבלמים לפחות פעם בחודשיים.
 • כוונו את גובה אוכף האופניים: רוב הרוכבים נוהגים כאשר האוכף נמוך מידי, וצריכם להגביה אותו. לרוכב מנוסה, אוכף בגובה מתאים הוא פחות או יותר כך ששני עקבי הרגליים מגיעים לפדלים. לרוכב לא מנוסה כדי להנמיך מעט את המושב כדי לצבור יותר בטחון ולהקל על עצירה והתחלת נסיעה. מושב נמוך מידי גורם למאמץ גדול יותר, הגבהת המושב תקל על הדיווש באופן משמעותי. מושב גבוה מדי עלול לגרום לכם לכאבים באיזור המפשעה.
 • לשמור על לחץ אויר תקין בגלגלים (מצויין בדרך כלל על הצמיג): צמיג לא מנופח יגרום לכם לנסוע לאט יותר וליותר מאמץ בדיווש, וגם מתפנצ'ר יותר בקלות. אם חסר הרבה אוויר בצמיג הקדמי, אתם עלולים להחליק בפניה חדה. רצוי לנפח את הצמיגים פעם בחודשיים. תחנות דלק/פנצ'ריות בקרבת המסלול יכולות לעזור, או משאבה. אפשר למלא אוויר גם בחנות אופניים (בדרך כלל בחינם), שם יש יתרונות נוספים כמו אפשרות לקנות אביזר כלשהו או לבצע פעולות תחזוקה נוספות. כדאי שתהיה לכם חנות אופניים קרובה מועדפת.
 • פנצ'רים: ניתן להימנע מפנצ'רים כמעט לגמרי על ידי שימוש באופני עיר שיש להם צמיגים רחבים. אופני כביש הם מהירים יותר אבל נוטים להתפנצ'ר הרבה יותר. חומר נגד תקרים יכול למנוע או לצמצם את הסיכון של פנצ'רים, אך הוא הופך את הגלגלים לכבדים יותר.
 • תחזוקה תקופתית- בדיקת פנסים ומחזירי אור, בדיקת כבלים מעצורים, בדיקת שמן בשרשרת, תקינות מהלכים, חיזוק ברגים.
 • לשים לב שהגלגלים מסתובבים בצורה ישרה. "שמיניות" יכולות לפגוע משמעותית ביכולת הבלימה, וכן להאט אתכם. הן נוצרות בעיקר בגלל ירידה ועליה על מדרכות גבוהות. עדיף לטפל בהן בחנות אופניים, אלא אם אתם מומחים לעניין.
 • אחסון אופניים: מומלץ לא לאחסן את האופניים מחוץ לבית. גם אם רכשת אופניים משלדת אלומיניום, ישנם חלקים באופניים שעלולים להיפגע מלחות/רטיבות גבוהה.
 • ניקוי אופניים :כדי שהאופניים ישרתו אותך כמו שצריך, מומלץ מאד לנקות אותם מחול ובוץ. במידה ואין אפשרות לנקות את כל האופניים, חובה לנקות לפחות את מערכות ההינע (שרשרת, גלגלי השיניים מלפנים ומאחור).
 • תדירות הניקוי: פעם בשלוש-ארבע רכיבות משמעותיות או לאחר כל רכיבה שבה האופניים חוזרים עם הרבה בוץ. דלי עם מים , ממיס שומנים, ספוגית מטבח לרחיצת כלים, סמרטוטים, מברשת ייעודית עם סיבים קשים.
 • שטיפה: יש לשטוף את כל חלקי האופניים תוך שימוש בספוגית. המברשת הקשה נועדה כדי להוריד לכלוך כבד מגלגלי השיניים, פדלים וכו'.
 • ייבוש: חובה לייבש את האופניים עם הסמרטוטים ולהעמידם בשמש ישירה עד לייבוש מלא (רצוי לא לשטוף בלילה או במזג אוויר סוער). מיד לאחר השטיפה והייבוש יש לשמן את השרשרת. ברקסים מומלץ לנקות עם חומר ייעודי לברקסים.
 • שימון אופניים: החלק היחיד אשר דורש שימון באופניים הוא השרשרת. מומלץ לשמן את השרשרת בשמן אופניים המותאם במיוחד לשרשראות לאופנים בלבד. שימוש בשמן מתאים יבטיח חיים ארוכים יותר, פחות רעשים ותקלות.
 • אופן השימון: יש לכוון השרשרת להילוך בינוני, להשעין את האופניים על קיר, להזליף את השמן על השרשרת באזור הקסטה (גלגלי השיניים האחוריים) תוך כדי סיבוב הפדלים אחורה (כ-6 סיבובים שלמים), להמתין ע"פ הוראות היצרן ולנגב בעזרת סמרטוט.

חשוב מאד: אין לשמן בספריי רב-תכליתי כגון .WD-40 תרסיסים מסוג זה לרוב אינם שמנים כלל, ועלולים לגרום נזק בלתי הפיך למערכות ההינע. במהלך השימון, יש להיזהר שלא יגיע שמן לאזור מערכת הברקסים של האופניים. במידה והגיע שמן למערכת הברקסים יש להיוועץ במכונאי. לעתים לא יהיה מנוס מלהחליף את רפידות הברקסים.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.

כתיבת תגובה