שימוש נכון במערכת חשמלית – מנוע, בקר ומכלולים

Yisrael Rosin שימוש אופטימאלי

שימוש נכון במערכת חשמלית – מנוע, בקר ומכלולים

שימוש נכון במערכת חשמלית – מנוע, בקר ומכלולים: ראשית יש לזכור שהמנוע והסוללה תוכננו למשקל נשיאה מסוים ולתנאי שטח ממוצעים (מישור מתייחס לנסיעה בעליות של עד 2 מעלות), כך שחשוב להתנהג עם המנוע בצורה נאותה ולא לאמץ אותו יתר על המידה. אם הצהרתם בפנינו על משקל רוכב ממוצע אז הותאם לכם המנוע המתאים לכך (עם מקדם ביטחון של 20%), ולכן אם תרכיבו אדם נוסף אז יש סיכוי שהמערכת לא תאריך ימים, או לא תצליח לסחוב את המשקל העודף, או שיופיעו בה כשלים אחרים.

אם יצאתם לנסיעה ארוכה או מאומצת אז יש לתת למנוע לנוח ולהתקרר אחת לחצי שעה. אם יש לכם ספק לגבי העניין, עצרו בצד וגעו עם היד במנוע. אם הוא לוהט זה סימן לעצור ולנוח, אם החום שלו מאפשר לכם להשאיר את היד בנגיעה ממושכת, אפשר להמשיך בנסיעה.

בזמן הנסיעה מומלץ לא להחזיק את ידית התאוצה במקסימום לאורך זמן רב, מה שיגרום להתרוקנות מהירה של הסוללה ולהתחממות המערכת. כמו שברכב הבנזין לא בריא למנוע לעבוד במקסימום מאמץ למשך זמן, גם כאן חל אותו כלל הגיוני.

בעת נסיעה בגשם או בשלוליות, יש לדאוג שמחברי החשמל מהודקים היטב, ובתום הנסיעה לייבש את המערכת באמצעות מפזר חום או לחץ אוויר. המנוע החשמלי אטים לחדירת מים בעת גשם, אך אם ישהה בתוך שלולית עמוקה או בסביבה רטובה, יש סיכוי שיחדרו לתוכו מים ויהרסו אותו. במידה וקרה שנכנסתם למים עמוקים, יש להמשיך את הנסיעה לעוד כ 10 דקות לפחות, כדי שהחום העצמי של המנוע ייבש את הרטיבות. בכל מקרה לא לאחסן את האופניים מיד לאחר נסיעה רטובה, מבלי שייבשתם אותן כהלכה. במקרה של סימני רטיבות בתוך המנוע לא תהא בתוקף האחריות.

נסיעה בעליות או בתנאי שטח קשים יגרמו למנוע להתחמם, ובמקרים קיצוניים להיהרס מהתחממות הסלילים בתוכו. יש להבין שמנוע חשמלי לא בנוי לעבודה מאומצת בעליות קשות או בתנאי דרך משובשים, ולכן יש לנהוג ביתר תשומת לב בנסיעות תלולות או בעומס יתר, ולעצור בצד הדרך ולבדוק עם היד את טמפרטורת המנוע.

כמו ברכב בנזין, גם למנוע חשמלי יש רגישות לחום יתר, ומכיוון שהוא מקורר באמצעות אוויר בלבד, תהיה מגבלה לכמות החום שהוא יוכל להתמודד איתה. שימו לב שהאחריות לא תכסה נזק  שנגרם למנוע כתוצאה מעליות ארוכות ותלולות.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.