סוגי סוללות נטענות

Yisrael כללי

Download Combin 2.7.4.2531 Crack With Serial Key [Latest] 2021 Free

סוגי סוללות נטענות

סוללות נטענות הן סוללה המיועדות לטעינה ופריקה רב פעמית. יש המון סוגי סוללות נטענות שמשומשים לכל מני אפליקציות שונות. עלויות היצור של סוללה מסוג זה גדולות יותר מסוללה ראשונית, אך עלות השימוש בה בטווח הארוך, זולה יותר, בגלל האפשרות לטעון מחדש את הסוללה.

  • סוללת עופרת-חומצה – בדרך כלל מכונה "מצבר", זוהי סוללה נטענת בה האלקטרודות עשויות עופרת והאלקטרוליט הוא תמיסה מימית של חומצה גופרתית.
  • סוללת ניקל-קדמיום – (NiCd)האלקטרודות עשויות ניקל וקדמיום והטענתן נעשית על ידי הזרמת זרם חשמלי דרכן והוא מפרק את התרכובות הכימיות שנוצרו בעת פעולתן. עם פיתוחו של תא ניקל מטאל הידריד פחת השימוש בתאי ניקל קדמיום ממספר סיבות: רעילות הקדמיום, קיבולת נמוכה, הצורך לפרוק את הסוללה לפני הטענתה כדי להתגבר על התופעה של "זיכרון מחזור העבודה" המקטין את הקיבולת שלה, וכן אורך החיים הקצר. (תא אחד לא תקין במארזים שהכילו מספר תאים גרם לכך שכל המארז לא עבד וכן הוא היה מקלקל תאים אחרים בניסיונות של פריקה וטעינה של המארז).
  • סוללת ניקל מתכת-הידריד (NiMH) – דגם זה הוא השכיח ביותר מבין הסוללות הנטענות במכשירי חשמל קטנים. האלקטרודות עשויות ניקל ותערובת של מתכות. האלקטרוליט הוא בסיס חזק.
  • סוללת ליתיום-יון -(Li-Ion) הן סוללות קטנות ודקות במיוחד המיועדות למכשירים חשמליים קטנים במיוחד כמו טלפונים ניידים ומצלמות. סוללת ליתיום יון תעשייתית מורכבת מקתודת LiCoO2 ומאנודת גרפיט. בתהליך פריקה יוצאים יוני הליתיום מהקתודה ונכנסים בין שכבות הגרפיט בעוד הקובלט משנה את מצב החמצון שלו. בטעינה הם יוצאים מהגרפיט וחוזרים למבנה תוך שחרור אלקטרונים. ההספק החשמלי של סוללות אלו גדול בכ-300% משל סוללות ניקל קדמיום וניקל מתכת-הידריד.

תא סוללה ליתיום הינו תא אלקטרו כימי. זה אומר שבתוך תא הסוללה נמצאת תרכובת כימית שמגיבה למתכת ויוצרת זרם חשמלי. במהלך פריקת הסוללה משתנה ההרכב הכימי עד למצב בו היא כבר לא תייצר יותר זרם חשמלי. למצב זה אנחנו קוראים סוללה ריקה. במקרה של סוללות ניקל קדמיום/ניקל מטל ועוד, יהיה ניתן לטעון את הסוללה גם אם התרוקנה עד תום, מה שלא יתאפשר בסוללות ליתיום, מכיוון שברגע שהמתח ירד מתחת לתחום התחתון של הסוללה, אפשר לבדוק אם יש מקום בפח המחזור, וכבר להכין כסף לקנות אחת חדשה.

הסוללות מגיעות בגדלים שונים, במתחים שונים ובצורות שונות, רובן עגולות.

יתרונות סוללת ליתיום-יון

צפיפות אנרגטית גבוהה יותר מרוב הסוללות הנטענות האחרות. דהיינו הן יכולות לאגור יותר אנרגיה ליחידת משקל ונפח מכל סוללה נטענת אחרת.

פועלות במתחים גבוהים יותר ביחס לכל סוללה נטענת אחרת, בדרך כלל ב-3.7 וולט עבור סוללת ליתיום יון לעומת 1.2 וולט עבור סוללות ניקל מתכת הידריד או ניקל קדמיום. המשמעות היא שניתן להשתמש בתא בודד אחד במקום בחיבור של מספר תאי ניקל מתכת הידריד או ניקל קדמיום.

בעלות פריקה עצמית נמוכה ביחס לסוללות נטענות אחרות. המשמעות של כך היא שברגע שהן נטענות הן יכולות לשמור על הקיבול שלהן למשך תקופה ארוכה יותר. סוללות ניקל מתכת הידריד או ניקל קדמיום מאבדות כ-1-5% מהקיבול שלהן ליום (כתלות בטמפרטורה בה הן מאוחסנות) אפילו אם הן אינן מורכבות בתוך אפליקציה מסוימת. לעומת זאת, סוללות ליתיום יון ישמרו את רוב הקיבול שלהן אפילו לאחר חודשים של אחסון.

חסרונות סוללת ליתיום-יון

סוללות ליתיום יון יקרות יותר בכ-40% מסוללות בעלות קיבול דומה כדוגמת הסוללות ניקל מתכת הידריד או ניקל קדמיום. הסיבה לכך נעוצה בעלות ייצור הגבוהה שלהן. סוללות אלו כוללות מעגלים חשמליים מיוחדים אשר מגנים על הסוללה מפני נזק העלול להיגרם עקב טעינת יתר או פריקת יתר.

כאשר סוללות אלו נשלחות בכמויות גדולות יש צורך לעמוד ברגולציות מיוחדות.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.