מה זה כוח פריקה (C) ?

Yisrael תכונות

מה זה כוח פריקה (C) ?

כוח הפריקה של הסוללה מתייחס ליכולת זרם שאפשר למשוך מהסוללה. לדוגמא, אם יש לסוללה קיבולת של 15 אמפר שעה ויכולת פריקה מתמשכת של 3C, אז 3*15=45 אמפר. כמובן יש עוד הגבלות בתוך הסוללה שלא יאפשר תמיד מקסימום זרימה, כגון לוח ה-BMS, חותים דקים מדי, מחברים ועוד.

יש לבקר דרישה של זרימה שהוא רוצה למשוך מהסוללה, כדי להעביר למנוע, לפי הרצון של הרוכב. בדרך כלל בקר סטנדרטי ידרוש עד 20 אמפר, ורוב הסוללות בשוק יתנו את כל הזרימה ללא הפרעה. אם לדוגמא יש בקר משופר, כמו 45 אמפר, סוללה 15 אמפר שעה 3C כבר יקשה לספק כל הזרימה לבקר. במצב כזה, צריך סוללה עם כוח פריקה יותר גבוה כמו 4C, או סוללה בעלת קיבולת יותר גבוה, לדוגמא 20 אמפר שעה (60=20*3C). לא כדאי שמקסימום יכולת של פריקה מתמשכת וזרם מקסימלי של הבקר יהיו קרובים מדי, כי זה יגרום לחץ וחום יתר על הסוללה וחלקיו.

לתאי ליתיום בעלי יכולת C יותר גבוהים, בדרך כלל יש פחות מחזורי טעינה (אורך חיים) וגם פחות קיבולת תא מיליאמפר לכל תא. מצד שני, תאי כוח ליתיום עם בעל קיבולת נמוכים כמו 2C לא ייספקו מספיק זרם לבקרים משופרים, וזה יגרום עוצמה נסיעה מוגבלת והתאים יתחממו יותר, דבר שיגרום בלאי יתר לתאים ופחות אורך חיים. סוללה צריכה להיות מותאמת לצרכים של הכלי, על ידי בעל ניסיון רב!

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.