מה זה כוח פריקה (C) ?

Yisrael תכונות

מה זה כוח פריקה (C) ?

משפיע על המהירות שהסוללה יכולה לפרוק את הזרם שלה ובכך על אורך חיי הסוללה וביצועי הסוללה.

ככל שמספר ה-C גבוה יותר כך הסוללה יכולה לפרוק את הזרם שבתוכה מהר יותר.

אז נשאלת השאלה: האם יותר C זה יותר טוב?

התשובה כן בעצם אבל זה תלוי במערכת אליה הסוללה הולכת להתחבר.

בשביל לדעת כמה C נצטרך עלינו להבין איך מחשבים את גובה הצריכה של המערכת החשמלית של האופניים שלנו.

מי שמחליט כמה זרם למשוך מהסוללה אל המנוע הוא לא אחר מהבקר שלנו.

זה לא משנה אם המנוע יכול לקבל 10 וואט או 1000 וואט, מי שמחליט זה הבקר.

זה עובד ככה: הבקר אומר "אני בקר של (לצורך הדוגמא) 10 אמפר", הבקר פונה אל הסוללה ומנסה למשוך ממנה 10 אמפר על מנת להעביר את ה-10 אמפר לתוך המנוע.

* את האמפר שהבקר מושך ניתן למצוא על המדבקה הלבנה שמודבקת עליו אשר אחד מהנתונים הרשומים על המדבקה הינו מספר ולידו האות 'A', למשל '10A', וזה האמפר שהבקר הולך למשוך מהסוללה.

כאן נכנסת החשיבות של ה-C מאחר ואם הסוללה לא יכולה לפרוק את הזרם שלה מהר מספיק על מנת לספק את ה-10 אמפר הנדרש ממנה אז היא הולכת להתאמץ לתת את הזרם הנדרש בכל זאת, ומה קורה כשסוללה מתאמצת? היא מתחממת וכשהיא מתחממת החיים שלה מתקצרים ובמקרים קיצוניים אף מתחילים להשרף תאים בסוללה, וכשזה קורה כל הסוללה יוצאת מאיזון וזה עניין של זמן (די קצר) עד שהסוללה עוברת לעולם יפה יותר.

* חשוב! מומלץ מאוד לא לצרוך יותר מ-75% מכוח הפריקה על מנת לא לאמץ את הסוללה ולשמור על אורח חייה.

לדוגמא: סוללה בעלת קיבולת של 15 אמפר שעה וכוח פריקה של 2C אשר לפי החישוב שלמעלה יכולה לתת כ-30 אמפר, מומלץ לצרוך ממנה מקסימום 22.5 אמפר.

* כוח הפריקה לא משפיע רק על אורך חיי הסוללה אלא גם על ביצועים.

ברגע שאנחנו מפעילים את המנוע, המתח של הסוללה יורד בכמה וולטים (וחוזר בחזרה למעלה כשמפסיקים את הכוח למנוע) וכמו שאנחנו כבר יודעים כמה שהוולט של המערכת גבוה יותר כך האופניים נוסעים חזק ומהר יותר.

כאן שוב נכנסת ההשפעה של ה-C, ככל שה-C גבוה יותר הסוללה פחות מתאמצת לתת את הזרם שלה ובכך ירידת הוולט תחת עומס נמוכה יותר וזה מתורגם ליותר כוח ומהירות (וולט גבוה יותר = מערכת חזקה יותר).

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.