כללי שימוש נכון בסוללת ליתיום

Yisrael Rosin שימוש אופטימאלי

Download Combin 2.7.4.2531 Crack With Serial Key [Latest] 2021 Free

כללי שימוש נכון בסוללת ליתיום

כדאי להתייחס לסוללת הליתיום כמיכל דלק בלתי מתכלה שמשרת אותנו למשך כמה שנים, כל עוד נתייחס אליה בצורה מכבדת והגיונית היא תשרת אותנו נאמנה ותחסוך לנו שקלים רבים ושאיפת עשן מיותר לריאות J. אין כאן תורה מסיני, זאת פשוט סוללה איכותית שמותקנת על האופניים החשמליים שלנו ומורכבת מתאי ליתיום-ברזל, ארוזים יחד במארז גמיש/קשיח. סוללה ככלל, הינה תא אלקטרו-כימי שממיר תהליך כימי לאנרגיה חשמלית.

בתוך מארז הסוללה (לעיתים מחוצה לו) ישנו בקר טעינה BMS, זהו כרטיס אלקטרוני שתפקידו לחלק את מתח הטעינה באופן שווה בין תאי הסוללה ולספק לנו הגנה מפני קצר או פריקת יתר. במקרים של קצר יתכן והבקר ייפגם במקום שתאי הסוללה יפגמו, והחלפתו תהיה בעלות נמוכה בהרבה מאשר להחליף את תאי הסוללה, כך שניתן לראות אותו כאמצעי הגנה ל'מיכל הדלק שלנו'. ברוב המקרים לא תראו אותו פיזית מכיוון שיצרני הסוללות לרוב מטמינים אותו בתוך מארז הסוללה, אך דעו שהוא בוודאות נמצא מכיוון שהוא הכרחי לתפקודה של סוללת הליתיום.

כל סוללת ליתיום מיועדת לספק זרם פריקה מקסימאלי מסוים, ולכן על הסוללה להיות מותאמת למנוע ולמערכת החשמלית אליה הסוללה מתחברת. בתהליך ההזמנה נמסרים מהלקוח נתוני המערכת, ולפי כך מורכבת הסוללה והבקר שלה. במידה וחובר לסוללה מנוע גדול יותר מאשר היא מיועדת להניע, סבירות גבוהה שיתרחש נזק לסוללה או לבקר ה-BMS שבתוכה, ונזק זה לא יכוסה באחריות.

אחסנה

את סוללת הליתיום יש לאחסן במקום קריר ומוצל (בהחלט לא בשמש) ולטעון את הסוללה אך ורק עם המטען שסופק אתה בקניה ומכויל למתח המדויק שלה. זרם או מתח טעינה גבוהים מידי יגרמו להתחממות התאים ולנזק.

יש לשמור על טמפרטורה סבירה במהלך הנסיעה ולתת לסוללה מנוחה של 5 דקות אחרי כל נסיעה רצופה של חצי שעה. סוללות ליתיום רגישות לחום.

קיבולת הסוללה המצוינת הינה קיבולת תאי הסוללה המותקנים בתוכה. יש לזכור שלכל סוללה מותקן בקר סוללה BMS שמאזן את תאי הסוללה ומגביל את הפריקה והטעינה שלה כדי לשמור על אורך חיים המקסימאלי של התאים שבתוכה.

בקרי הסוללה שאנו עובדים איתם הינם בקרים איכותיים, והם מגבילים את המתח למינימום של 2.8-2.9V ולמקסימום של 4.25V. בחישוב הכללי הקיבולת תהיה מעל 90% מסך קיבולת תאי הסוללה, בפריקה של 0.2C ,לפי נתוני המפעל. כדי לקבל את הקיבולת המקסימאלית ואת ביצועי הסוללה הטובים ביותר, יש להשתמש במטען איכותי שמכויל בדיוק לנתוני הסוללה, ושגרף הטעינה שלו תואם לתאי הסוללה סמסונג/פנסוניק.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.