אחסון הסוללה | אופניים חשמליים

Yisrael Rosin בטיחות ואחריות

אחסון הסוללה | אופניים חשמליים

 

במידה ומאחסנים את הסוללה או את האופניים עליהן מורכבת הסוללה (אם למשל יצאתם לחופשה), יש לדאוג שהיא תהיה טעונה בין 40%-80%, ומידי חודש לבדוק שהטעינה נשאר בטווחים האלה, אחרת לטעון שוב. לא לאחסן את הסוללה כשהיא טעונה לחלוטין מכיוון שזה יקצר את חייה. תוכלו לטעון אותה ואז לצאת לנסיעה של כמה קילומטרים כדי להביא אותה למצב של 80%, המתנה של שעה כדי שהמתח יתייצב, ואז אחסון במקום בטיחותי, יבש, קריר וחשוך בלבד. חשוב לא לאחסן את הסוללה במקום חם/לח, וגם דאגו שיהיה אוורור מסוים במקום האחסון, מכיוון שכל סוללה פולטת בצורה איטית את החומרים בתוכה. גם אם זה לגמרי לא מורגש במצב שימוש רגיל, זה יכול להיות מורגש אם למשך שמתם את הסוללה בתוך ארון הבגדים למשך חודש או יותר (לא מומלץ).

בעת האחסון מומלץ לנתק את הסוללה מהמערכת באמצעות המחבר (תקע-שקע) שעליה ולהשאיר את המערכת כבויה (כדי שהקבל שבתוך הבקר האלקטרוני יישאר טעון). אם בכל זאת הפעלתם את המתג כשהסוללה הייתה מנותקת, ייתכן וכי תשמעו רעש חשמלי של ניצוץ בעת החיבור שלה חזרה, אל תתנו לזה להטריד אתכם מכיוון שיש קבל בתוך הבקר האלקטרוני שדורש להיטען בפעם הראשונה בלבד וטעינתו יוצרת את הרעש. התקע החשמלי לא מאפשר לחבר את הקטבים הפוך, כך שחשוב מאוד לא להחליף מחבר זה גם אם הוא ניזוק, לפני שהתייעצתם עם המומחה.

אמצעי זהירות בעת שימוש

  • יש לטעון את הסוללה שרכשתם במלואה לפני השימוש הראשוני. אנא וודאו כי טעינת הסוללה תעשה רק על ידי מטען התואם לדגם הסוללה. לעולם אין להשתמש במטען אחר שלא מתאים לדגם הנכון.
  • שימוש בסוללה בסביבת טמפרטורה נמוכה מקצרת את זמן הפעילות הצפוי מסוללה מלאה/טעונה.
  • כשמשתמשים בסוללה בסביבת טמפרטורה נמוכה יש לטעון את הסוללה ולהניחה בתוך כיס בבגד כדי שתקבל חום גוף עד לשימוש בפועל.
  • יש לטעון את הסוללה בסביבת טמפרטורה שנעה בין- 10 ל- 35 מעלות צלזיוס.
  • טעינת הסוללה בסביבת טמפרטורה גבוהה עלולה לגרום להתדרדרות באיכות הסוללה, לחלופין שימוש בסביבת טמפרטורה נמוכה מאוד יכולה להביא למצב של טעינה חלקית או אי טעינה כלל.
  • זמן פעילות נמוך מהרגיל של הסוללה (כשהיא טעונה במלואה) מעיד על סיום אורך חיי הסוללה.במקרה כזה יש להחליף את הסוללה הישנה בחדשה.
  • חלקים משומשים חייבים להיות מסולקים בפחי המחזור המיועדים לכך. סוללה שלא עובדת חייבת להיזרק בפח מחזור ייעודי לסוללות.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.