אפניים בגשם – ההכנות הדרושות

Yisrael בטיחות ואחריות Leave a Comment

אפניים בגשם – ההכנות הדרושות

 

החורף מגיע, הגשם יורד והכבישים רטובים, אך מי שאוהב לרכב על אופניים לא יוותר על רכיבה בחורף. הרכיבה היא ספורט חשוב ומהנה מאוד ויש לו חסידים רבים. ניתן לצאת לרכיבה בשטחים הפתוחים וניתן גם לרכב על אופניים במרחב העירוני. זוהי יכולה להיות פעילות לשעות הפנאי וגם אמצעי תחבורה נוח; מי שגר בעיר ומשתמש באופניים בתור כלי תחבורה נהנה משני יתרונות, הוא פתור מלחפש חנייה וגם עוסק בפעילות גופנית חשובה. אבל מה כיצד מתנהלים בחורף ואילו הכנות צריך לעשות בשביל ליהנות מרכיבה בגשם?

בבוא החורף חשוב לתת לאופניים תחזוקה כללית על מנת שיוכלו לתפקד נכון תחת התנאים הקשים של החורף. חשוב מאוד לנקות את כל הצירים והמיסבים, לגרז היטב ולהחליף חלקים בלויים במידת הצורך. אל תשכחו גם את השרשרת שחייבת להיות מתוחה במידה הנכונה ומגורזת, בתנאים קשיים אתם צריכים שהכל יתפקד בתורה האופטימלית.

כאשר רוכבים על אופניים בחורף חשוב לשים לב היטב לתנאי הדרך, גם את האופניים שלכם אתם צריכים להכין לתנאי הרכיבה המיוחדים של החורף. אחת הבעיות הנפוצות היא החלקת אופניים בחורף; הכבישים רטובים ובמיוחד סימוני הצבע על הכביש עלולים לגרום להחלקת אופניים. כמו כן המים שוטפים איתם לכלוך רב הכולל גם שמן מנועים ואפקט ההחלקה עלול לגבור. גם בורות בכביש לא תמיד נראים לעין בגלל המים הממלאים אותם ולכן יש לנהוג בזהירות יתרה. חשוב להשתמש בצמיגים בעלי אחיזת כביש טובה על מנת להימנע מהחלקות, רכיבה בגשם היא לא צחוק. חשוב לבדוק את תקינות הצמיגים, צמיגים שחוקים ויבשים אינם עושים את עבודתם כראוי והם מסוכנים לרכיבה בחורף. חשוב להקפיד על שימוש בצמיגים תקינים עם חריצים גדולים המאפשרים למים ולבוץ להחליק החוצה ולהעניק לכם יותר יציבות.

היזהרו במיוחד כאשר אתם בולמים, לא רק הכביש החלק מהווה בעיה, גם החישוק הרטוב פוגע בפעילות הבלמים מכיוון שהמים מפחיתים את החיכוך עם הבלם. קחו זאת בחשבון והימנעו מבלימות פתאומיות, בילמו בהדרגתיות. בידקו את הבלמים בטרם הנסיעה ובמידה והם שחוקים יש להחליפם בהקדם. כאשר רפידות הבלמים שחוקות ויבשות יש להחליפן; שימו לב שלעתים לא נראים סימני השחיקה אך כאשר הן יבשות יש להחליף.

זיכרו שבחורף הכביש מלא במים ואפילו בוץ אשר עלול להשפריץ עליכם מהצמיגים. רכיבה כל אופניים בגשם דורשת מגיני בוץ טובים המונעים מהנתז של הצמיגים להשפריץ עליכם; כך תוכלו ליהנות מחווית רכיבה נעימה.

מראות לאופניים הן דבר חשוב מאוד, הן מסייעות לכם לראות מה קורה מאחור ובצדדים על מנת לנהוג בצורה בטוחה יותר. זהירות ומודעות לכלי הרכב והאנשים שמסביבכם זה דבר חשוב בכל תנאי מזג אוויר; אך בחורף כאשר הראות לקוייה ויש סיכוי גדול להחלקת אופניים חשוב להיזהר כפליים ולהיות דרוכים ומוכנים לכל מצב.

 

LaBatteria מייצרת מייבא ומשווקת סוללות ליתיום-יון רבי עוצמה, בעלי תכונות ואיכות מצויינות , ובמחירים חסר תקדים. אנו עושים מעל ומעבר לספק השירות והמוצרים הכי טובים עבור לקוחותנו. כיום אנחנו מתמקדים בסוללות עבור אופניים חשמליים.‎ תעשו LIKE בפייסבוק שלנו.

כתיבת תגובה